OPOLE Osiemdziesiąt vol. 2 - Premiera za nami
ChDK, 21 lutego, godz. 18.00
Premierowy koncert kolejnej edycji Opola 80 za nami. Było kolorowo, sentymentalnie i nastrojowo.
Wypełniona po brzegi sala widowiskowa ChDK szalała przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów z lat osiemdziesiątych. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały zastępy Milicji Obywatelskiej. W przerwie widzowie zostali zaproszeni na festiwalową oranżadę. A na zakończenie najoryginalniej wystylizowany widz został nagrodzony Biletem Prezentowym ChDk o wartości 100 zł.
Na scenie wystąpili soliści, którzy wcielili się w następujących artystów:
Zdzisława Sośnicka - Agnieszka Buda
Bolter - Ania Lackowska i Tomasz Borodej
Izabela Trojanowska - Agnieszka Szkoda
Majka Jeżowska - Aleksandra Borysiewicz
Wanda i Banda - Barbara Szarwiło
Bajm - Ewelina Muszyńska
Krystyna Giżowska - Katarzyna Klimczak
Krystyna Prońko - Patrycja Czechowska
Dominika Paździor - Urszula
Andrzej Zaucha - Krzysztof Buda
VOX - Piotr Kierski
VOX - Piotr Sławiński
VOX - Krzysztof Łukasik
VOX - Rafał Czarnacki
Wały Jagielońskie - Tomasz Moskal
Felicjan Andrzejczak i Budka Suflera - Mariusz Matera
Dżem - Piotr Kozar
Kombi - Jarek Lackowski
Shakin' Dudi - Krzysztof Matera
Jacek Karczmarski - Bartek Kazimierczak
Chórki:
Katarzyna Klimczak
Anna Mazurkiewicz
Agnieszka Buda
Aleksandra Borysiewicz
Andrzej Bartniczuk
Rafał Czarnacki
Artystom towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Bogdana Depty w składzie:
Bogdan Depta - ChDK– instrumenty klawiszowe
Piotr Kierski - skrzypce
Dominika Paździor - skrzypce
Krzysztof Buda – skrzypce
Piotr Sławiński - ChDK – trąbka
Mariusz Morelowski - trąbka
Radosław Drzazga - trąbka
Mariusz Narolski – saksofon altowy
Jan Krawiec – saksofon tenorowy
Kazimierz Jaruszewski - puzon
Ryszard Kończak - puzon
Krzysztof Kurzepa – gitara elektryczna
Włodek Lodowski – gitara elektryczna
Jarosław Tulikowski - gitara basowa
Bogdan Łata - perkusja
Choreografia i ruch sceniczny:
Barbara Czajkowska
Michał Łokiński - ChDK
Zatańczyli przed państwem:
Amatorski Teatr Tańca ChDK
Katarzyna Dworczyńska
Marta Sienkiewicz
Julia Strycharz
Milena Haraburda
Monika Posturzyńska
Aleksandra Chochół
Patrycja Bucior
Maria Kowalska
Tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego TAKT
Alina Pędzińska
Adrian Kotek
Krzysztof Niemiec
Karol Borsuk
Marcin Syk
oraz Kamila Jędrzejewska
Muskularni przodownicy pracy:
Mateusz Dąbrowski
Adrian Niczyporuk
Prowadzenie:
Sławoj Czarnota - ChDK
Stylizacje:
Joanna Pluta – Salon Fryzjerski Kosmyk
Marzena Wilińska – Galeria Fryzur
Aneta Bedynek – Salon Glamour
Alicja Kowalczyk
Karolina Wanarska
Przygotowanie wokalne – Danuta Bałka Kozłowska
Udział w reklamach:
Mirosław Majewski
Agnieszka Bednaruk
Andrzej Kuczura
Kinga Posturzyńska
Franciszek i Maria Tatara
Eliza Kudelska - Nowosad
Przemek Kargul
Zbigniew Moskal
Marek Tarczewski - ChDK
Milicja obywatelska w składzie:
Marcin Czechowski
Grzegorz Łatka
Mariusz Kalman - ChDK
Dominika Sitarczuk
Adam Bednaruk
Dyrektor Festiwalu – Małgorzata Paździor-Król - ChDK
Scenografia:
Sławoj Czarnota - ChDK
Tomasz Kodeniec - ChDK
Mariusz Kalman - ChDK
Andrzej Adamczuk - ChDK
Reżyseria: Barbara Szarwiło - ChDK
Scenariusz: Bartek Kazimierczak - ChDK
Video i multimedia: Przemysław Białasz, Andrzej Adamczuk - ChDK
Dźwięk: Marcin Tywoniuk - ChDK
Światła: Grzegorz Skibiński, Agnieszka Poźniak - ChDK
Technika sceny: Tomasz Kodeniec - ChDK
W organizacji pomogli nam sponsorzy, którym z serca dziękujemy za troskę o chełmską kulturę:
Marcin Okoń - Hurtownia Elektryczna Alfa Elektro Oddział Chełm, ul. Wyszyńskiego 2b.
Mirosław i Jacek Kozak - Hotel i Restauracja Lwów, ul. 11 Listopada 2 oraz Pizzeria Kozak, ul. Reformacka 7.
Jarosław i Paweł Szychulec - Big Play Sp. z o.o., Partyzantów 27A.
Zbigniew Zasadny - Agencja reklamowa SUNGRAF, ul. Okszowska 41.
Joanna Szafranek – NZOZ TOP-MED Szafranek, ul. Słowackiego 33.
Salon Meblowy Heban – Właściciele Elżbieta i Aleksander Mucha, Dyrektor Generalny Tomasz Szczepanek, salony ul. Chemiczna 6 i ul. Chemiczna 15.
Helmut Stoeger – Austria Juice, ul. Kolejowa 31.
Iwona Szłapak – Agencja Ubezpieczeniowa, ul. Starościńska 7.
Jolanta Śnieg – Bank Zachodni WBK oddziały w Chełmie, ul. Lubelska 73 i ul. Lwowska 8/10.
Mariusz Zdybel - Centrum Dietetyczne Natur House, ul. Pocztowa 5.
Agnieszka Dyńska, Michał Gersztyn - Kasa Stefczyka, placówka przy ul. Lwowskiej 15.